Baidarių nuoma Dzūkijoje

Kainos ir informacija

Darbo dienomis:  16 Eur
Penktadienis, sekmadienis: 20 Eur
Šeštadienis: 24 Eur
Gelbėjimosi liemenės nemokamai. Iš viso turime net 50 baidarių.

Susitarus baidarės atvežamos į maršruto pradžią ir pasiimamos žygiui pasibaigus, taip pat galimas daiktų pervežimas. Savo transportą saugiai paliksite pas mus sodyboje.


Maršrutai

Loading map...

Loading

Jezdas – Baltoji Ančia – Kapčiamiestis – Pinčiaragis – Baltosios Ančios tvenkinys – Sventijanskas

Trukmė – iki 3 dienų (galima trumpinti). Distancija – 30 km


Apie Baltosios Ančios maršrutą

Plaukdami Baltąją Ančia Jūs išvysite daug gražių vaizdų. Tik pradėję plaukti pamatysite Jezdo kaimą.  Šis kaimas yra Veisiejų regioninio parko teritorijoje, 5 km nuo Kapčiamiesčio miestelio. Toliau  miškų apsuptyje priplauksite  ir patį Kapčiamiestį. Miestelis yra įsikūręs XVI a. pradžioje Baltosios Ančios ir Niedos upių santakoje. Istoriniuose šaltiniuose rašoma, kad  1516 m. Karalius Žygimantas Senasis padovanojo savo raštininkui Sidorui Kapčiui didelį girios plotą. Pagal anų laikų paprotį savininko vardu pavadinta ir  vietovė. Paplaukus dar valandelę į priekį , išvysite senovės gyvenvietę  vadinamą Pinčiaragiu, arba  vietinių gyventojų vadinama Palangėle. Tai akmens amžiaus gyvenvietė, kurioje yra įruoštos dvi prieplaukos sustoti turistams ir pasigrožėti nuostabiu vaizdu. Senovės gyvenvietės plotas 2,7 ha. Pasigrožėjus Pinčiaragio vaizdais, bei pasiilsėjus  plaukdami toliau išvysite Macevičių kaimą nuo kur ir prasideda Baltosios Ančios vandens užtvanka. Paplaukus užtvanka apie 3 h.  išvysite Baltosios Ančios hidroelektrinę , kuri pastatyta 1955m. ir yra 450 kilovatų galingumo. Persinešus baidares per elektrinės užtvanka Jūsų laukia ekstremalus maršrutas iki pačio Nemuno, kur ir pasibaigia plaukimo trasa. Į Nemuną įplaukti negalima, nes tai Lietuvos Respublikos valstybės siena su Baltarusijos respublika.

Trukmė 4-5 valandos. Distancija – 20 km


Apie Maros maršrutą

Plaukdami baidarėmis Maros upe (lenkiškai Marycha, baltarusiškai Марыха) Jūs plauksite visu maršrutu tarp Lietuvos ir Lenkijos sienos, o maršrutą baigsite ties trečios valstybės – Baltarusijos riba, kur susikerta visos trys valstybinės sienos. Maršrutas trunka maždaug apie 20 km.

Maros upė – tai visai civilizacijos nepaliesta upė. Tėkmė greita, plaukimas smagus, gana nedaug užuovartų, o upės pabaigoje stebėkite užrašus, nes netoliese jau Baltarusijos siena, o baltarusių pasieniečiai juokauti nemėgsta. Taip pat būtinas asmens dokumentas.

Galsto ežeras – Zapsės upė – Veisiejų ežeras

Trukmė 4-5 valandos. Distancija – 20-25 km


Apie Zapsės maršrutą

Zapsė – upė pietų Lietuvoje, Lazdijų rajone, tekanti tarp Zapsio ir Veisiejo ežerų. Upelis siauras, negilus, srovė nestipri. Puikiai tinka plaukti baidarėmis su mažais vaikais. Kai kur tenka praplaukti pro vamzdžius einančius per kelią. Maršruto pabaigoje yra netoli Paveisininkų piliakalnis. Šis maršrutas trunka maždaug apie 25 km. Tad šis baidarių maršrutas puikiai tinka šeimoms su vaikais pasigrožėti Dzūkijos apylinkėmis ir gamta.


Rekomenduojamas inventoriaus sąrašas

Šis sąrašas padės neužmiršti pasiimti pačius būtiniausius daiktus ruošiantis kelionei. Svarbiausias patarimas pradedantiesiems vandens turistams – visus daiktus supakuoti į hermetiškus maišus ir neimti nieko nereikalingo (viską supakuoti galima ir į šiukšlių maišus, 2-3 sluoksniai ir tikrai niekas nesušlaps).

  • Palapinė
  • Kilimėlis
  • Miegmaišis
  • Apsaugos priemonės nuo vabzdžių
  • Higienos priemonės
  • Apsiaustas nuo lietaus
  • Būtiniausi drabužiai (sušlapus, o ir vakarai gali būti vėsūs)
  • Šiukšlių maišai
  • Neperšlampami maišeliai mobiliesiems telefonams bei fotoaparatams
  • Maistas ir įrankai

 

Baidarė „Vista“Baidarė Vista
Tai dvivietė polietileninė baidarė skirta plaukiojimui upėse ir ežeruose. Įmontuotos reguliuojamos sėdynės ir atramos kojoms garantuoja komfortą. Kadangi baidarė pagaminta iš polietileno ji yra labai atspari smūgiams, kas garantuoja Jūsų saugumą. Jums nebus baisus nei akmenis, nei šakos.
Ilgis – 485 cm
Plotis – 82 cm
Svoris – 37 kg


Akimirkos iš plaukimų baidarėmis